Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Bovec, Slovinsko

Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Slovinsko

Doporučené výlety po Kranjské Goře, Bovec, Slovinsko

Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Bovec, Slovinsko

Doporučené výlety po Kranjské Goře, Bovec, Slovinsko

Horská chata Erjavčeva koča: Celoroční horská chata v průsmyku Vršič

Toto doporučení není jen obecným průvodcem. Je to srdečný návrh od nás, místních obyvatel. žijících na Vrišiči, kteří mají tu čest zažít krásu na těchto hor po celý rok.

Jsme přesvědčeni, že tato část Slovinska je příliš krásná na to, abychom ji projížděli ve spěchu. Skutečnost je taková, že mnoho turistů stráví v naší horské chatě pouze jednu noc, což prostě nestačí k tomu, aby plně docenili a přijali dechberoucí krásu přírody v horách. Triglavském národním parku i mimo něj.

Doporučené výlety po Kranjské Goře, Bovci, Soče a dalších městech

Připravili jsme okruh denních jízd po obou silnicích dohromady. Z Kranjska Gora na Bovec přes Vršič, to je naše letní cesta, a také z Kranjské Gory do Bovce přes Predil, to je naše zimní cesta, kdy je průsmyk Vršič uzavřen kvůli sněhu a nebezpečí lavin.

Přírodních krás je prostě příliš mnoho na to, abyste je mohli všechny zahrnout, ale zahrnuli jsme ty nejznámější a ponechali jsme i některé menší skryté, abyste je mohli objevovat na cestách.

YouTube player

Jak se dostat do horského průsmyku Vršič – Rezervujte si pobyt v horské chatě

Delší pobyt v Triglavském národním parku

Doporučené výlety po Slovinsku

Důrazně doporučujeme strávit v oblasti alespoň tři dny. Budete tak mít možnost skutečně se ponořit do síly přírody, bohatství místní kultury a pulzujícího života. Je to výhodné pro obě strany: získáme uspokojivější zážitek a snížíme dopad na životní prostředí.

Jsme obzvláště nadšeni z naše stránky zimní akce. Je to doba, kdy si naši hosté mohou užít ještě více jedinečných cestovatelských zážitků a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky. V zimě si v Kranjské Goře každý najde něco pro sebe – od procházek na sněžnicích až po příjemné večery u ohně.

Celoročně otevřená horská chata v průsmyku Vršič Slovinsko

Doporučené denní výlety po Slovinsku

Zveme vás na vzrušující dobrodružství, při kterém si můžete dopřát luxus delšího pobytu na horské chatě Erjavčeva koča v horském průsmyku Vršič. Nejedná se o pouhý výlet, ale o cestu, která vám umožní. prozkoumat Julské Alpy do hloubky. Z této základny se můžete vydat na rozsáhlou okružní trasu, která je jakousi honbou za pokladem a která vás seznámí s nejkrásnějšími a nejvýznamnějšími památkami regionu. Zde je podrobný průvodce místy, která na tomto okruhu musíte navštívit.

Celoročně otevřená horská chata v průsmyku Vršič, Slovinsko

Rezervaci můžete provést přímo online pro jakoukoli příležitost, dokonce i pro velké svátky, jako je Silvestr.

Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Bovec, Slovinsko

Rezervujte si pobyt v horské chatě Erjavčeva a žijte a cestujte jako místní obyvatelé

YouTube player
Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Slovinsko

Odkaz na výlet na okruh na Mapách Google

Průsmyk Vršič

Na začátku cesty v průsmyku Vršič se nachází nejvyšší horský průsmyk ve Slovinsku (1 611 m), se okamžitě ponoříte do úchvatné krásy vysokohorské krajiny. Z tohoto průsmyku, který je historickým a krajinným zázrakem, se otevírá panoramatický výhled na Julské Alpy, který vám vyrazí dech.

Pohanská dívka (Ajdovska Deklica)

Z Vršičského průsmyku se vydejte k nedalekému skalnímu útvaru známému jako Pohanská panna (Ajdovska Deklica). Tato přírodní skalní stěna připomíná ženský profil a je opředena místním folklórem, který věří, že horu chrání. Její krásu si můžete vychutnat z terasy horské chaty Erjavčeva.

Ruská kaple

Při sestupu z Vršiče narazíte na Ruskou kapli, dojemný dřevěný kostelík postavený v roce 1908. ruskými zajatci během 1. světové války. Tato kaple není pouhou stavbou, ale živým svědectvím o houževnatosti a duchu těch, kteří zahynuli při stavbě cesty přes průsmyk. Stojí jako symbol míru a paměti, kus historie, který vás jistě zaujme.

Prisank moutain

Doporučené výlety přes Kranjskou Goru na cestě do Itálie

Krnica

Dále se vydejte do Krnice, kde se nachází krásné ledovcové údolí obklopené impozantními vrcholy. Je to vynikající místo pro pěší turistiku, protože stezky vedou nedotčenými lesy a loukami a nabízejí nádherný výhled na Julské Alpy. Stezky jsou různě náročné, některé jsou vhodné pro začátečníky, jiné vyžadují pokročilejší turistické dovednosti. Doporučujeme vzít si pevnou turistickou obuv, batoh s vodou a svačinou a mapu nebo zařízení GPS pro navigaci.

Kranjska Gora

Z Krnice se vydejte do Kranjské Gory, půvabného alpského městečka. známé svým lyžařským střediskem a živým venkovním prostředím. Prozkoumejte město, navštivte jezero Jasnaa vychutnejte si místní pohostinnost a kuchyni. Je důležité si uvědomit, že místní kultura klade velký důraz na úctu k přírodě a životnímu prostředí. Dbejte na to při své návštěvě a dodržujte veškeré místní pokyny a nařízení.

Přírodní rezervace Zelenci

Jen kousek od Kranjské Gory se nachází Zelenci. Přírodní rezervace, kde pramení řeka Sáva Dolinka. Díky smaragdově zeleným pramenům a křišťálově čisté vodě je to klidné a malebné místo.

Doporučené výlety po Itálii na cestě do Bovce

Lago di Fusine

Přejeďte hranice do Itálie a navštivte Lago di Fusine, dvojici nádherných ledovcových jezer v horách. Jezera jsou známá svou průzračnou vodou a okolními lesy, které jsou ideální pro nenáročný výlet nebo piknik.

Lago di Predil

Na další cestě po Itálii je jezero Lago di Predil. krásné alpské jezero. Nabízí možnosti koupání, jízdy na kajaku a obdivování malebné krajiny. Nedaleký průsmyk Predil nabízí nádherné výhledy a historické památky.

Lago di Predil in winter

Doporučené výlety přes Mangart na cestě do Bovce

Mangart

Vraťte se do Slovinska a prozkoumat Mangart, jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. Mangartské sedlo je nejvýše položenou silnicí ve Slovinsku a nabízí úchvatné výhledy. Odvážlivci mohou podniknout výšlap na vrchol Mangart, odkud se otevírají panoramatické výhledy.

Log pod Mangartom

Při sestupu z Mangartu navštivte Log pod Mangartom, a malebnou vesničku obklopenou vysokými horami. Oblast je známá svým malebným prostředím a tradiční alpskou architekturou.

Korita Možnice

V nedaleké Koritě Možnice se nachází řada nádherných soutěsek a vodopádů. Zdejší stezky vedou bujnými lesy a kolem křišťálově čistých potoků a nabízejí klidnou a malebnou túru.

Pevnost Kluže

Pokračujte k pevnosti Kluže, která je historické pevnosti z 15. století.. Pevnost hrála klíčovou roli v různých konfliktech a nyní slouží jako muzeum, které nabízí pohled na bouřlivou historii a strategický význam regionu. Při prohlídce pevnosti se dozvíte o její stavbě, její roli při obraně regionu a o životě vojáků, kteří zde žili. Toto poznání prohloubí vaše porozumění pevnosti a historii regionu.

Mangart

Doporučené výlety z Mangartu do Bovce

Bovec

Z pevnosti Kluže se vydejte do Bovce. oblíbenou destinaci pro dobrodružné sporty. Můžete se zde věnovat raftingu, jízdě na kajaku a zipliningu. Město nabízí také vynikající možnosti ubytování a stravování.

Údolí Lepena

Dále se vydejte na prohlídku údolí Lepena, které je známé svou klidnou krásou a outdoorovými aktivitami. Údolí je vstupní branou k řece Soča a nabízí četné turistické a cyklistické stezky. Při průzkumu si dávejte pozor na rozmanitou flóru a faunu která se nachází na toto údolí nazývá svým domovem. Můžete spatřit alpské květiny, kamzíky nebo dokonce orla skalního, který se vznáší nad vámi.

Mala a Velika Korita Soče

V údolí Soča navštivte Malou a Velkou Koritu Soče (malé a velké soutěsky řeky Soča). Smaragdové vody protékající těmito soutěskami vytvářejí úžasnou přírodní podívanou, která je ideální pro fotografování a procházky.

YouTube player
YouTube player

Doporučené výlety údolím Trenta a Soča

Údolí Trenta

Cestujte údolím Trenta, které je malebným údolím obklopené tyčícími se vrcholky a bujnou zelení. Údolí, které je součástí Triglavského národního parku, nabízí řadu stezek, kempů a přírodních zajímavostí.

Pramen řeky Soča

Na konci údolí Trenta pramení řeka Soča, která je jednou z nejznámějších evropských řek. nejkrásnějších a nejčistších řek. A ne. Není to Photoshop! K prameni vede krátká pěší túra, při níž můžete vidět křišťálově čistou vodu vyvěrající z hor.

Návrat do průsmyku Vršič

Kruh uzavřete návratem do Vršičského průsmyku. Cesta zpět do průsmyku je další příležitostí k pokochání se nádhernými výhledy a zamyšlení se nad neuvěřitelnými zážitky, které jste zažili.

Erjavčeva mountain hut on the way to Soča valley
YouTube player

Pobyt v Erjavčeva Koča

Doporučené výlety po Kranjské Goře, Bovec, Slovinsko

Po celou dobu této dlouhé cesty poskytuje Erjavčeva koča ve Vršičském průsmyku pohodlné a příjemné zázemí. Chata nabízí vřelou pohostinnost, vynikající slovinskou kuchyni a útulnou atmosféru, takže je ideálním místem pro odpočinek a načerpání nových sil. Pokud zde zůstanete déle, můžete si udělat čas na důkladné prozkoumání každého místa na této okružní trase, což vám zajistí bohaté a nezapomenutelné zážitky v srdci Julských Alp. Nezapomeňte ochutnat některé z místních jídel, jako je potica (tradiční slovinský koláč) a štruklji (rolované knedlíky plněné různými náplněmi).

Závěr

Doporučené výlety po Kranjské Goře, Bovec, Slovinsko

Tato okružní trasa z Vršičského průsmyku zahrnuje některé z nejpozoruhodnějších přírodních a historických památek Julských Alp a sousedních regionů. Každá zastávka nabízí jedinečné krásy a zážitky, od klidných jezer a majestátních vrcholů po historické památky a živá města. Pobyt v Erjavčevě koči vám umožní proniknout hluboko do této vysokohorské krajiny a učiní vaši cestu skutečně nezapomenutelnou. Pro zlepšení vašich zážitků doporučujeme naučit se několik základních frází v místním jazyce, jako je “ahoj” (zdravo) a “děkuji” (hvala), abyste projevili úctu k místní kultuře a zpříjemnili si komunikaci s místními obyvateli.

YouTube player
Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Slovinsko

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend