Pravidla domácnosti

V tomto článku

Pravidla domácnosti

Pravidla domácnosti

Nejsme hostel ani hotel. Jsme horskou chatou v Triglavském národním parku již od roku 1901 a zde najdete naše odlišnosti a osvědčené postupy. Neváhejte si přečíst a dozvědět se více o jedné z nejstarších a nejoblíbenějších slovinských tradičních horských chat.

Zajímavost: U vchodu je horská kniha. Je zvykem, aby každý návštěvník se zapsal do knihy a napsal směr, odkud přišel a kam se chystá. Tento starý zvyk také vychází z hledání ztracených osob v případě, že se někdo ztratí nebo zraní na cestě nebo v horách.

Zajímavost: Horské chaty, které jsou zapsány v registru horských chat u Horské asociace Slovinska, jsou povinny nabídnout návštěvníkům ubytování, jídlo a pití a pomoc při horských nehodách.

Slovinský horolezecký svaz doporučuje Domácí řád, pravidla chování a ceny za přenocování. Jako nájemci chat je musíme dodržovat. Dokonce máme o několik doporučení více než zbývajících 169 horských chat ve Slovinsku, protože se nacházíme v Triglavském národním parku.

Při vyzvednutí (digitálního) klíče je třeba zaplatit zálohu 10 €. Pokud klíč nevrátíte, zaplatíte za něj z této zálohy.

Pro mnoho návštěvníků v jídelně a u stolů, které již byly obslouženy, musíme co nejdříve uvolnit místo čekajícím.

Chata je obvykle vždy otevřená, a to i v noci. Pokud jsou dveře zamčené, můžete zazvonit. Oficiální otevírací doba je v zimě od 8:00 do 20:00 a v létě od 7:00 do 22:00. Pracovní dobu lze po dohodě s personálem chaty změnit.

LÉTO Snídaně od 07:00 do 09:00. Poslední objednávka v kuchyni ve 21:00. Bar se zavírá ve 22:00

ZIMNÍ snídaně od 8:00 do 10:00. Poslední objednávka v kuchyni ve 20:00. Bar se zavírá ve 21:00

Kdo nedodržuje pravidla domu, musí horskou chatu opustit.

Od 22:00 do 6:00 hodin můžeme v chatě a v jejím okolí zachovat klid.

Lůžka v chatě se pronajímají podle pořadí registrace rezervace. Rezervace platí do 19:30. Zranění nebo oslabení návštěvníci a horské záchranáři na výpravě mají přednost při přenocování.

Check-in na pokoji je možný odpoledne a nejpozději v 19:30. Check-out je možný do 10:00. Za pozdní check-out je účtován poplatek 10 € za hodinu nebo odmítnutí.

Zajímavost: Vzhledem ke stáří chaty, špatné elektroinstalaci a dřevěnému základu konstrukce chaty hrozí při nekontrolovaném připojení větších elektrických spotřebičů k elektroinstalaci značné riziko požáru. Je zakázáno jakékoliv připojení vařičů, vysoušečů vlasů a podobných spotřebičů. Pokud máte jakékoliv další otázky, obraťte se prosím na personál chaty.

Kuřáci mohou kouřit v hale nebo mimo chatu. V pokojích je zakázáno kouřit.

V pokojích jsou pouze úzké elektrické zásuvky. Silnější zásuvky jsou uzamčené a jejich používání je povoleno pouze v jídelně.

Pokud si přejete další přikrývku nebo polštář, informujte o tom prosím personál chaty.

Topení v chatě je zamčené. Pokud je vám příliš teplo nebo zima, informujte prosím personál chaty.

Všichni návštěvníci se musí v horské chatě a jejím okolí chovat tak, aby nerušili ostatní. Nesmí vydávat hluk a musí se vyvarovat odkládání odpadků a dalšího odpadu. Každý musí s sebou odvézt všechny své odpadky do údolí sám.

Zajímavost: Slovinský horolezecký svaz doporučuje, aby si každý horolezec odnesl odpadky do údolí. Proto v pokoji nenajdete koš na odpadky.

Všichni hosté se musí mezi jednotlivými patry přezouvat do pantoflí. Chůze v botách v prostoru pro spaní v chatě může být pokutována částkou 150 €.

Koše na toaletách jsou určeny pouze na papír. Pokud máte odpadky a nechcete je odnést do údolí, odevzdejte je prosím obsluze chaty.

Zajímavost: Slovinský horolezecký svaz doporučuje, aby každá sprcha byla zpoplatněna částkou 3,50-4,00 €.

Hosté, kteří spí v chatě, mají k dispozici toalety v prvním patře. V případě přeplnění jsou k dispozici také další koupelny v suterénu. Mohl byste požádat personál chaty o PIN kód ke dveřím?

Pokud vám došel toaletní papír nebo jste na toaletách či ve sprše viděli nečistotu, informujte o tom personál chaty. Chatu uklízíme několikrát denně, ale zařízení nepoužíváme a potřebujeme vědět, kdy je špinavá.

Pokud jde o nedostatek vody v národním parku, musíme s ní šetřit na každém kroku. Sprchový ždímací prostředek používejte s rozumem a zastavte vodu mezi mytím šamponem a mýdlem. V případě přeplnění jsou k dispozici také další sprchy v suterénu. Mohl byste požádat personál chaty o PIN kód ke dveřím? V případě potřeby lze za příplatek poskytnout ručníky.

Váš názor pro nás hodně znamená. Rádi bychom vás proto požádali, abyste svůj názor sdělovali zaměstnancům chaty živě, když jste u nás, a ne jen prostřednictvím komentářů na rezervačních portálech. Jedině tak můžeme vaše zážitky z cestování ještě vylepšit a zkvalitnit.

 

Oblíbená témata

 

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Výlety a túry

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Rezervujte si pobyt v horské chatě Erjavčeva koča

Štítky:
Byl tento článek užitečný?
Nelíbí se mi 0

Pokračování textu

Předchozí: Klíčový vklad
Další: Rezervace soukromého pokoje nebo lůžka ve společném pokoji
Send this to a friend