Julské Alpy – Kranjska Gora – Vršič – Slovinsko

Julské Alpy Kranjska Gora Vršič Slovinsko

Julské Alpy – Kranjska Gora – Vršič – Slovinsko

Julské Alpy - Kranjska Gora - Vršič - Slovinsko

Julské Alpy – Kranjska Gora – Vršič – Slovinsko

Kde začíná dobrodružství

Kranjska Gora je plná etnografických skvostů i moderních adrenalinových sportů. Na jedné straně klidné a odlehlé místo, na druhé straně místo, kde se konají živé společenské akce. Kranjska Gora vždy byla a bude pokladem, na který si musíte udělat čas a poznat ho ze všech stran, ve všech ročních obdobích a se všemi jeho dobrodružstvími.

Kranjska Gora a průsmyk Vršič

Ponořte se do přírodní divy Kranjské Gory. Na severu se rozkládají majestátní Karavanky a na jihu úchvatné Julské Alpy. Zažijte kontrast svěžího léta a chladné zimy. Objevte rozsáhlé lesy jehličnatých stromů, modříny a horské borovice nad hranicí stromů. Setkáte se s různými druhy zvěře, od kamzíků a jelenů až po zajíce a dravé ptáky. Kranjska Gora je rájem pro milovníky přírody.

Kranjska Gora, jedno z nejkrásnějších alpských údolí, leží v nejseverozápadnější části Slovinska, přímo u trojmezí s Rakouskem a Itálií.

Odhalte zajímavou historii Kranjské Gory. Osady vzkvétaly na výraznějších a úrodnějších kopcích na karavanské straně, která měla díky své slunečné poloze relativně příznivější klima. Navzdory náročnému horskému klimatu a omezené zemědělské ploše bylo údolí osídleno pozdě; nejstarší osady vznikly až v 11. století. Tato pozdní historie osídlení dodává bohatému kulturnímu dědictví Kranjské Gory na zajímavosti a intrikách.

YouTube player

Jak se dostat do horského průsmyku Vršič – Rezervujte si pobyt v horské chatě

Julské Alpy - Kranjska Gora - Vršič - Slovinsko

Navštivte Vršič a rezervujte si pobyt v horské chatě Erjavčeva

Ponořte se do majestátní, klidné krásy Kranjské Gory. Mohutné vrcholy, křišťálově čistá voda a zelená krajina vás budou inspirovat a povzbudí vás. Jedná se o svatyni Julských Alp, kde vrcholy dosahují výšky 2500 m a více. Králem tohoto pohoří je Triglav, nejvyšší hora Slovinska a symbol slovinského národa.

Majestátní, tajemný, vzrušující, hravé a jedinečné. Slovinsko jediný národní park se pyšní rozlohou 840 km2 v srdci Julských Alp.

Endemické druhy zvířat, včetně vlka, medvěda a rysa a bohatou rozmanitost flóry, která se může pochlubit 19 endemity. V této zemi mýtů a legend žijí lidé stále v dokonalé harmonii s přírodou a v souladu s jejími tradicemi.

Erjavčeva's mountain hut @ Vršič pass

Rezervujte si pobyt v horské chatě Erjavčeva a žijte a cestujte jako místní obyvatelé

YouTube player

Triglavský národní park je rozhodně místem pro milovníky hor, kde se mohou nadýchat čerstvého vzduchu, projít se po rozlehlých horách a projít se po údolí.a vrcholů, obdivovat nádhernou horskou flóru a pozorovat divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí.

V Kranjské Goře a jejím okolí na vás čekají živá dobrodružství Julských Alp.

Připravte se na svět dobrodružství a objevů v Kranjské Gora. Ať už hledáte aktivní dovolenou nebo klidné poznávání přírody a kultury, každý si zde najde něco pro sebe. Objevte tajemství pohody v naší bohaté wellness nabídce, zúčastněte se obchodních a společenských setkání nebo se s rodinou vydejte na cestu mystickou minulostí údolí Horní Sávy.

Nikdy se nebudete nudit.

Julian Alps - Kranjska Gora - Vršič - Slovenia

Julské Alpy – Kranjska Gora – Vršič – Slovinsko

Léto v Kranjské Goře a průsmyku Vršič

Léto láká milovníky přírody do turistické destinace Kranjska Gora. Úchvatné panoramatické výhledy a bohaté přírodní a kulturní dědictví nabízejí nespočet příležitostí k rodinným výletům. Naše nádherné hory jsou skutečným rájem pro turisty i horolezce. Cyklisté si zároveň mohou vyzkoušet náročnější horské svahy nebo si jen odpočinout při příjemné projížďce po udržovaných stezkách.

Děti si zamilují letní sáňkařskou dráhu a jejich zvědavost podráždí organizované výlety do krásného světa fantazie.

Zima v Kranjské Goře a průsmyku Vršič

Bílá pohádka turistické destinace Kranjska Gora nabízí možnost nesčetných dobrodružství. Lyžaři a snowboardisté si přijdou na své na zasněžených sjezdovkách, ostatní se mohou rekreovat na udržovaných běžeckých tratích nebo na sáňkařských drahách. Nezapomenutelnými zážitky jsou výstup na zamrzlý vodopád, denní i noční túry na sněžnicích a výlety s baterkami.

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend