Korita Mlinarice

Korita Mlinarice

Korita Mlinarice

Korita Mlinarice

Korita Mlinarice

Korita Mlinarice neboli soutěska Mlinarica je fascinující přírodní zázrak ukrytý v srdci Slovinska v Julských Alpách. Tato malebná soutěska, kterou po staletí vytvářela řeka Mlinarica, nabízí návštěvníkům úchvatný pohled na syrovou krásu a sílu přírody.

YouTube player

Korita Mlinarice

Korita Mlinarice, mnohem méně známá jako Malá a Velká sočská soutěska v okolí, je rájem pro milovníky přírody, outdoorové nadšence a fotografy. Cesta do soutěsky je malebným dobrodružstvím, při kterém se návštěvníci pohybují po klikatých horských cestách a bujné zeleni a postupně se ponořují do klidu vysokohorské krajiny.

Když se návštěvníci blíží ke Koritě Mlinarice, přivítá je uklidňující zvuk zurčící vody a osvěžující vůně borovic. Rokle se odhaluje postupně, po obou stranách řeky Mlinarica se majestátně zvedají strmé vápencové skály. Křišťálově čistá voda řeky se klikatí soutěskou a cestou vytváří hluboké tůně, kaskádovité vodopády a vířící peřeje.

Jedním z nejvýraznějších rysů Kority Mlinarice je její členitý terén a dramatické skalní útvary. Návštěvníci se mohou vydat po dobře značených turistických stezkách, které se vinou podél okraje soutěsky a nabízejí nádherné výhledy na řeku a okolní vysokohorskou krajinu. Stezka nabízí spoustu příležitostí k objevování a zkoumání, najdete na ní skrytá zákoutí, mechem porostlé balvany a odlehlá místa ideální k pikniku a tichému rozjímání.

Korita Mlinarice jsou od Erjavčevovy horské chaty vzdáleny šest až deset kilometrů.

YouTube player
Korita Mlinarice

Odvážnějším nabízí Korita Mlinarice možnost canyoningu a lezení po skalách, díky čemuž se mohou ponořit do vzrušující krásy soutěsky. Zkušení průvodci vedou napínavé výlety drsným terénem a poskytují nezapomenutelné dobrodružství těm, kteří prozkoumávají hlubiny soutěsky.

YouTube player

Korita je také opředena historií a pověstmi, které vyprávějí o starobylých osadách, skrytých pokladech a bájných stvořeních. Návštěvníci se mohou seznámit s bohatým kulturním dědictvím regionu prostřednictvím interpretačních značek a prohlídek s průvodcem a nahlédnout do geologického a kulturního významu tohoto přírodního divu.

Závěrem lze říci, že Korita Mlinarice je skrytý klenot, který čeká na své objevení ve slovinských Alpách. Jeho úchvatná příroda, drsný terén a bohatá historie nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky uprostřed nádhery alpské divočiny.

YouTube player

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend