Kranjska Gora

Kranjska Gora, Slovenia

Kranjska Gora

Kranjska Gora

Kranjska Gora se nachází uprostřed úchvatných Julských Alp ve Slovinsku a je typickým alpským městečkem, které nabízí symfonii přírodních krás, kulturních pokladů a neomezeného množství outdoorových dobrodružství.

YouTube player

Kranjska Gora

Malebné prostředí obklopené zelenými lesy, vysokými vrcholy a klidnými jezery láká cestovatele z celého světa, aby se ponořili do nadčasové krásy slovinských Alp.

V srdci Kranjské Gory je hluboce zakořeněný smysl pro tradici a pospolitost, kde se ozvěny staletých zvyků harmonicky prolínají s rytmem moderního života. Při procházce dlážděnými uličkami, které lemují půvabné alpské chaloupky zdobené barevnými květinami, se návštěvníci setkají s vřelou náručí pohostinnosti a nahlédnou do bohaté kulturní tapiserie, která toto okouzlující město charakterizuje.

V Kranjské Goře vládne příroda, která v každém ročním období nabízí jedinečnou podívanou plnou krásy a dobrodružství. V zimě se město promění v zasněženou říši divů, kterou pokrývá nedotčená vrstva prašanu, jež láká lyžaře, snowboardisty a zimní nadšence na prvotřídní sjezdovky a tratě. Nedaleká lyžařská střediska Kranjska Gora, Vogel a Krvavec nabízejí řadu vzrušujících sjezdovek, od mírných svahů pro začátečníky až po náročné sjezdy pro zkušené sportovce.

Jakmile roztaje sníh a jaro probudí alpskou krajinu, Kranjská Gora rozkvete pestrou barevnou a živou tapiserií. Na okolní stezky a louky, kde na svazích rostou divoké květiny a vzduch je plný ptačího zpěvu, se sjíždějí milovníci turistiky a přírody. Nedaleké jezero Jasna se smaragdovou vodou, v níž se odrážejí vysoké vrcholky, láká k pádlování, pikniku a klidnému pobytu v objetí přírody.

Kranjska Gora

Kranjska Gora

Léto v Kranjské Goře je předzvěstí sezóny bezbřehého poznávání a dobrodružství v přírodě. Uprostřed drsné krásy slovinských Alp není nouze o vzrušující zážitky – od vzrušujících tras pro horská kola a malebných turistických tras až po adrenalinové raftingové výlety na řece Soča. Pro ty, kteří hledají klidnější tempo, je tu malebné golfové hřiště na pozadí majestátních vrcholů, které nabízí klidné únik uprostřed nádherné přírody.

Když podzim zbarví okolní lesy do kaleidoskopu ohnivých barev, Kranjská Gora okouzlí své návštěvníky a pozve je, aby si vychutnali prosté radosti horského života. Rušné ulice ožívají vůní vydatné alpské kuchyně. V místních hospůdkách a restauracích se podávají pikantní speciality, jako je vydatný guláš, uzené maso a řemeslné sýry z okolních údolí.

Kranjská Gora oslavuje své bohaté kulturní dědictví po celý rok kalendářem festivalů, akcí a tradic, které jsou poctou bohaté minulosti regionu. Od koncertů lidové hudby a řemeslných trhů až po pestrobarevné průvody a kulinářské slavnosti – tyto živé oslavy nabízejí návštěvníkům pohled do duše slovinských Alp a na nezlomného ducha jejich obyvatel.

YouTube player

V Kranjské Goře, uprostřed nadčasové krásy Julských Alp, je každý okamžik pozvánkou k objevování zázraků přírody, oddávání se radostem horského života a vytváření trvalých vzpomínek v jedné z nejkouzelnějších evropských destinací. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo jen chvíle klidného rozjímání uprostřed nádhery slovinských Alp, Kranjska Gora láká cestovatele na cestu za poznáním a zázraky v srdci hor.

YouTube player

Kranjska Gora živá kamera

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt