Log pod Mangartom

Log pod Mangartom

Log pod Mangartom

Log pod Mangartom

Log pod Mangartom

Srub pod Mangartom, malebná vesnička v majestátních Julských Alpách ve Slovinsku, láká cestovatele svou nedotčenou přírodou, alpským kouzlem a bohatým kulturním dědictvím. Hotel Log pod Mangartom se nachází v srdci Triglavského národního parku nedaleko italských hranic a je vstupní branou do nejúchvatnější slovinské krajiny a za dobrodružstvím v přírodě.

Srub pod Mangartom je obklopen vysokými vrcholy, hustými lesy a křišťálově čistými potoky a nabízí klidné útočiště před shonem moderního života. Vesnice vyzařuje klid a autentičnost, její tradiční kamenné domy, malebné kostely a klikaté dlážděné uličky připomínají dávnou éru alpské pohostinnosti.

Jednou z hlavních atrakcí Srubu pod Mangartom jsou jeho úchvatné přírodní scenérie. Vesnice se nachází uprostřed jedné z nejdramatičtějších scenérií Slovinska, včetně vysokého masivu Mangart, který se majestátně tyčí na jihu, a křišťálově čisté vody řeky Koritnica, která protéká údolím pod ní. Okolní hory protínají turistické stezky, které nabízejí panoramatické výhledy na drsné vrcholy a zelená údolí, kam až oko dohlédne.

Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí také různé rekreační aktivity, které vyhovují každému vkusu a úrovni dovedností. Návštěvníci mohou prozkoumat síť turistických stezek, které se vinou okolními lesy a loukami a vedou ke skrytým vodopádům, klidným alpským jezerům a panoramatickým vyhlídkám. Oblíbenými aktivitami v oblasti jsou také jízda na horském kole, horolezectví a paragliding, které nabízejí vzrušení a dobrodružství uprostřed nádherné přírody Julských Alp.

Kromě přírodních krás se Log pod Mangartom pyšní bohatým kulturním dědictvím, které odráží tradice a zvyky slovinských Alp. V obci se nachází několik historických památek a kulturních památek, včetně kostela svatého Michala, půvabného kostela z 15. století, který zdobí krásné fresky a zdobné dřevořezby.

Log pod Mangartom


Přihlášení pod Mangartom živá kamera

YouTube player

Během roku se v Log pod Mangartom konají různé kulturní akce a festivaly, které oslavují tradice, hudbu a kuchyni regionu. V této živé a dynamické vesnici je vždy co vidět a zažít – od tradičních koncertů lidové hudby až po alpské slavnosti s místními specialitami, jako je vydatný guláš, domácí chléb a řemeslné sýry.

Skutečné kouzlo však spočívá v jeho pohostinnosti a smyslu pro komunitu. Přátelští místní obyvatelé vítají návštěvníky s otevřenou náručí a jsou hrdí na to, že se o svou lásku k této idylické alpské vesnici mohou podělit s cestovateli z blízka i daleka.

Uprostřed vysokých vrcholů a nedotčené divočiny Julských Alp jako by se zastavil čas a nabízí klidný odpočinek od chaosu moderního světa. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo jen chvíle klidného rozjímání uprostřed nádherné přírody, Log Pod Mangartom vás zve na cestu plnou objevů a zázraků v jedné z nejkouzelnějších slovinských destinací.

YouTube player

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend