Lyžování s poháry

Skiing with Cups

Lyžování s poháry

Lyžování s poháry

Jedním z tradičních sportů je samozřejmě lyžování. Kromě lyžování je nutné udržovat hladinu hydratace, kdy je vždy důležité přijímat dostatek tekutin.

Lyžování s poháry

Je pravda, že se více využívá až ve večerních hodinách, kdy už je lyžování za námi, ale není o nic méně důležitá, protože je základní součástí zejména tréninku, nikoliv hlavních závodů. Jelikož se jedná o skupinový sport, je vhodné trénovat ve skupině.

Obsah nebo složku školení je možné přizpůsobit osobnímu vkusu i schopnostem jednotlivce. Na horské chatě Erjavčeva doporučujeme“Košutnikovův trénink”, který místní praktikují, co si pamatujeme.

Přejeme vám bezpečné a příjemné lyžování!

Slovinsko, země s bohatou historií a kulturou, se může pochlubit rozmanitými tradicemi, které odrážejí její rozmanité dědictví a regionální vlivy. Zde jsou některé významné slovinské tradice:

Kulturní festivaly: Ve Slovinsku se koná řada kulturních festivalů, které oslavují hudbu, tanec, jídlo a umění. Jedním z nejznámějších festivalů je Lublaňský festival, kde se konají koncerty, divadelní představení a taneční show.

Kuchyně a gastronomie: Slovinská kuchyně se vyznačuje vydatnými a chutnými pokrmy ovlivněnými sousedními zeměmi, jako je Itálie, Rakousko a Maďarsko. Mezi tradiční slovinská jídla patří potica (ořechová roláda), štruklji (knedlíky) a jota (fazolová polévka).

Slavnostní události: Slovinci slaví různé slavnostní události, včetně svateb, křtin a náboženských svátků. Na těchto akcích se často představují tradiční zvyky, hudba a tanec, které jsou ukázkou bohatého kulturního dědictví země.

Etnické a regionální tradice: Slovinsko má rozmanité etnické skupiny a regionální tradice, z nichž každá má své jedinečné zvyky a rituály. Například region Prekmurje je známý svou osobitou lidovou hudbou a tancem, zatímco region Kraňsko oslavuje svou bohatou historii prostřednictvím tradičních krojů a festivalů.

Umění a řemesla: Slovinští řemeslníci se věnují mnoha tradičním uměleckým řemeslům, včetně hrnčířství, krajkářství a řezbářství. Tato tradiční řemesla se často dědí z generace na generaci a hrají významnou roli při zachování slovinské kulturní identity.

Příroda a venkovní aktivity: Nedotčená slovinská příroda je kulisou pro mnoho tradičních outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, lyžování a horolezectví. Milovníci přírody mohou prozkoumat malebné hory, lesy a jezera a zároveň se ponořit do slovinské přírody.

Tyto tradice mimo jiné přispívají k jedinečné kulturní tapiserii Slovinska a jeho obyvatelé si jich váží jako odraz svého dědictví a identity.

Lyžování s poháry

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend