Návštěva Triglavského národního parku

Visit Triglav national park

Návštěva Triglavského národního parku

Návštěva Triglavského národního parku

Návštěva Triglavského národního parku

Triglavský národní park, který se rozkládá v srdci Julských Alp ve Slovinsku, je nedotčenou divočinou dechberoucí krásy a jedinečných přírodních krás, která návštěvníkům nabízí útočiště uprostřed drsné alpské krajiny.

Zde je několik pádných důvodů k návštěvě:

Úchvatné scenérie: Národní park se může pochlubit některými z nejúžasnější krajinou v Evropě, která se vyznačuje vysokými vrcholy, křišťálově čistými jezery, zelenými údolími a kaskádovitými vodopády. Rozmanitý terén parku nabízí nekonečné možnosti pro objevování a dobrodružství, od majestátního pohoří Triglav, nejvyššího vrcholu Slovinska, přes smaragdové vody Bohinjského jezera až po dramatické soutěsky řeky Soča.

Venkovní aktivity: Ať už jste vášnivý turista, vášnivý horolezec nebo milovník přírody hledající klid uprostřed divočiny, v národním parku si každý najde to své. Park se pyšní rozsáhlou sítí turistických stezek, od mírných procházek po alpských loukách až po náročné výstupy na drsné vrcholy. Návštěvníci se mohou věnovat horolezectví, jízdě na horském kole, jízdě na kajaku, rybaření a pozorování ptáků uprostřed nádherné krajiny parku.

Bohatá biologická rozmanitost: Triglavský park je domovem bohaté rozmanitosti rostlinných a živočišných druhů, včetně vzácných a endemických druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě. V nedotčeném prostředí parku žije populace medvědů hnědých, kamzíků, kozorožců, rysů a orlů skalních a milovníci divoké přírody mají možnost pozorovat tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Kulturní dědictví: Park má bohatou historii a kulturní dědictví, bohaté tradice, folklór a zvyky, které odrážejí alpské dědictví regionu. Návštěvníci si mohou prohlédnout půvabné alpské vesničky, historické kostely a tradiční horské chaty a seznámit se s bohatou kulturní historií parku a s lidmi, kteří tuto drsnou krajinu po staletí nazývali svým domovem.

YouTube player
YouTube player
Visit Triglav national park

Návštěva Triglavského národního parku

Udržitelný cestovní ruch: Triglavský národní park se zavázal podporovat udržitelný cestovní ruch, který chrání přírodní a kulturní dědictví parku a zároveň poskytuje návštěvníkům smysluplné a nezapomenutelné zážitky. Od ekologicky šetrného ubytování a prohlídek s průvodcem až po zodpovědnou rekreaci v přírodě a iniciativy na ochranu přírody – park se snaží zajistit, aby se z jeho nedotčené krásy mohly těšit i budoucí generace.

Triglavský národní park nabízí návštěvníkům možnost ponořit se do úchvatné krásy slovinských Alp, prozkoumat nedotčené oblasti divoké přírody a navázat smysluplný a udržitelný kontakt s přírodou. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, kulturní objevy nebo jen chvíle tichého rozjímání uprostřed nádhery přírody, Triglavský národní park vás zve na cestu za poznáním a zázraky do jedné z nejkouzelnějších evropských destinací.

Visit Triglav national park

Triglavský národní park

Triglav national park - UNESCO

Triglavský národní park – UNESCO

Perfektní poloha horské chaty Erjavčeva v nadmořské výšce 1525 metrů od roku 1901

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend