Pokoje a ubytování v alpské chatě

Pokoje a ubytování v horské chatě Kranjska Gora Slovinsko

Pokoje a ubytování v horské chatě Kranjska Gora Slovinsko

Pokoje a ubytování v alpské chatě

Pokoje a ubytování v horské chatě Kranjska Gora Slovinsko

O historii horských chat se můžeme dočíst už v roce 1901, kdy byla na průsmyku Vršič u Kranjské Gory postavena chata Erjavec. Nejprve tvrdili, že vybudovat silnici do horského průsmyku je nemožné. Po vybudování silnice se všichni horolezci a další milovníci přírody těšili z útulny, která se později stala horskou chatou. V té době navštěvovalo hory stále více lidí, zejména po korunovačních letech, a éra útulen a horských chat pomalu odcházela do historie.

Pokoje a ubytování v horské chatě

Řekněme, že někdy stačilo mít zimní pokoj, prakticky bez vytápění, a bylo přijatelné spát v jedné místnosti s rampouchy. V takovém případě je pro mladší lidi tato doba téměř nepředstavitelná.

Po rekonstrukci chat po slovinských horách i v zahraničí, kdy byly v horských chatách, chalupách či srubech zřízeny “moderní” pokoje s topením a dokonce s teplou vodou, nepřicházelo sdílení postelí s ostatními v úvahu. Sdílení pokojů, známé také jako koleje, bylo prakticky jedinou možností, kterou jste si mohli vybrat, a nikdo si nestěžoval. Nejdříve v roce 2023 jsme nahradili dveře pokojů otvory uprostřed dveří, řekněme oknem, a to sloužilo správcům chat k tomu, aby viděli, zda jsou všichni hosté v pokoji, nebo ne, a zda jsou všichni hosté, kteří zaplatili za nocleh v domě.

Pokoje a ubytování v horské chatě Kranjska Gora Slovinsko

Tyto horské chaty, chalupy nebo chaty nebyly postaveny proto, aby se z nich staly ubytovny nebo hotely, zejména ne ty výše v horách a nedostupné po silnici. Malé a jednoduché pokoje zůstaly od svého vzniku stejné. Jsou zde čtyři stěny s několika lůžky, malá židle, kterou lze použít jako noční stolek, topení, několik obrázků na stěně a fantastický výhled za oknem. Rádi říkáme: “Jednoduchost uvnitř – luxus zvenčí.

Rezervace soukromého pokoje nebo společné postele v horské chatě

V horské chatě Erjavčeva máme 11 soukromých pokojů v prvním patře a o patro výš a dva větší pokoje se smíšenými lůžky nebo tzv. smíšený noclehárnu.

Pokoje 1, 4, 9 a pokoj GRS mají čtyři lůžka. Pokoj číslo dvě je největší soukromý pokoj s pěti lůžky a pokoj číslo tři je jediný dvoulůžkový pokoj. Pokoje 5, 6 a 8 jsou třílůžkové pokoje. Pokoje 7 a 10 jsou nejmenší pokoje s jednou postelí.

Pokud si rezervujete pobyt v jednom z těchto pokojů, budete sami, ať už zůstanou prázdná lůžka nebo dvě.

Na společném patře však budete spát, stejně jako všude jinde, ve společném pokoji s dalšími lidmi. Tato situace způsobuje, že lidé neznají horské chaty a jejich odlišnosti podobné ubytovnám.

Pokoje a ubytování v horské chatě

Prohlédněte si naše pokoje a rezervujte si pobyt v horské chatě v průsmyku Vršič v regionu Vršič. Slovinské Julské Alpy u Kranjské Gory, Slovinsko. V jednom z nejkrásnějších míst ve Slovinsku si užijete nezapomenutelnou dovolenou po zbytek života.

Rezervujte si pobyt
Pokoje a ubytování v horské chatě Kranjska Gora Slovinsko

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend