Pramen řeky Soča

The source of the Soča

Pramen řeky Soča

Pramen řeky Soča

Pramen řeky Soča

Pramen řeky Soča je nedotčený a nadpozemský přírodní zázrak ukrytý v srdci Julských Alp ve Slovinsku. Tento pramen, slovinsky Izvir Soče, je počátkem jedné z nejkrásnějších a nejznámějších evropských řek, proslulé křišťálově čistou tyrkysovou vodou, dramatickými soutěskami a úchvatnou alpskou krajinou.

Řeka Soča vyvěrá z řady podzemních pramenů pod vysokými vrcholky pohoří Kanin nedaleko obce Trenta Valley. Řeka se rodí v nevídané kráse a klidu uprostřed členitého terénu a hustých lesů Triglavského národního parku.

Cesta k prameni řeky Soča je dobrodružstvím sama o sobě. Návštěvníci procházejí po klikatých horských silnicích a malebných turistických stezkách nedotčenou divočinou Julských Alp. Jak se blíží k prameni, zvuk zurčící vody sílí a signalizuje, že se blíží k tomuto skrytému klenotu uprostřed vysokých vrcholů.

Po příchodu k prameni Soče se návštěvníkům naskytne úchvatný pohled – z hlubin země vyvěrá křišťálově čistý pramen, jehož voda se ve slunečním světle třpytí jako tekutý tyrkys. Pramen řeky Soča, obklopený bujnou zelení a skalnatými výběžky, je místem klidu a zázraků, kde se naplno projevuje syrová síla přírody.

Řeka Soča je proslulá svou fascinující barvou, která se v závislosti na světle a hloubce vody mění od smaragdově zelené po azurově modrou. Tento nápadný odstín je způsoben částicemi vápence, které jsou suspendovány v řece a dodávají Soče její charakteristický a podmanivý vzhled.

Řeka Soča od svého pramene rychle teče po proudu, razí si cestu hlubokými soutěskami, kaskádovitými vodopády a skalnatými peřejemi a vine se úchvatnou krajinou Julských Alp. Na své cestě řeka prochází půvabnými alpskými vesnicemi, historickými městy a zelenými údolími a nabízí návštěvníkům pohled na bohaté kulturní dědictví a přírodní krásy regionu.

The source of the Soča river

Pramen řeky Soča v zimě

The source of the Soča river
YouTube player
YouTube player
YouTube player

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend