Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Bovec, Slovinsko

Doporučené výlety koryto Kranjska Gora, Slovinsko

Toto doporučení není jen obecným průvodcem. Je to srdečný návrh nás, místních obyvatel Vrišiče, kteří mají tu čest poznávat krásu těchto hor po celý rok.

Celoročně otevřená horská chata v průsmyku Vršič

Celoročně otevřená horská chata v průsmyku Vršič Slovinsko

V této oblasti, zejména v okolí Vršičského průsmyku, řeky Soča a Kranjské Gory, je horská chata Erjavčeva koča jedinou celoročně otevřenou horskou chatou.

Horská chata Vršič Kranjska Gora

Horská chata Vršič Kranjska Gora Slovinsko

Slovinské horské chaty neboli “planinske koče” nejsou jen přístřešky, ale nedílnou součástí vysokohorské tradice země. Tyto chaty, strategicky rozmístěné podél oblíbených tras a na důležitých místech ve vysokohorské krajině, nabízejí více než jen místo k odpočinku.

Julské Alpy – Kranjska Gora – Vršič – Slovinsko

Julské Alpy Kranjska Gora Vršič Slovinsko

Triglavský národní park je rozhodně místem pro milovníky hor, kde se můžete nadýchat čerstvého vzduchu, projít se rozlehlými údolími a vrcholy, obdivovat nádhernou horskou flóru a pozorovat divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí.

Vršič Kranjska Gora mapa Slovinska

Vršič Kranjska Gora mapa Slovinska

Triglav ve Slovinsku, druhá nejvyšší hora Škrlatica a některé další, jako Prisank, Mala a Velika Mojstrovka a nejoblíbenější Slemenova Špica, které jsou přístupné z Erjavčevské chaty jako výchozího bodu z průsmyku Vršič.

Je Vršičský průsmyk otevřený, nebo jen tranzitní?

Vršičský průsmyk otevřený nebo jen pro tranzit

Tato značka by měla v reálném čase informovat o stavu horského průsmyku. Ale ne pro nás. Vždy se snažíme mít k dispozici nějaký prostor, zejména pro naše hosty, kteří se v chatě ubytují a přespí.

Pracujte a žijte v horách Triglavského národního parku

Pracujte a žijte v horách Triglavského národního parku

Pozice jsou k dispozici od listopadu letošního roku nebo i dříve, takže si nenechte ujít tuto úžasnou příležitost žít a pracovat v jednom z nejúžasnějších míst Slovinska.

Jak se dostat do horského průsmyku Vršič

Jak se dostat do horského průsmyku Vršič

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat na Vršičský průsmyk, a některé možnosti jsou již vysvětleny na našich webových stránkách. My je však všechny shromažďujeme a vysvětlujeme v tomto příspěvku.

Send this to a friend