Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Less than 50 kilometres apart

Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Vzdálenost méně než 50 km

I pro nás místní je zjištění, kolik míst máme v malém okruhu od chaty, vzrušující a překvapující, když do mapy přidáváme výlety a túry. A ještě jsme neskončili. Vůbec ne.

Měli bychom si denně připomínat, v jaké krásné přírodě žijeme.

Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Uhnízděný v úchvatné Alpy ve Slovinsku. Vršič Horský průsmyk je vstupní branou k mnoha přírodním divům, historickým památkám a dobrodružstvím v přírodě, které se odehrávají v blízkosti v okruhu maximálně 50 kilometrů od horské chaty Erjavčeva.. Zde je zatím neúplná mapa.

Slovenia (en) Placeholder
Slovenia (en)
YouTube player

Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Přírodní krajiny v okolí:

Soca River: Údolím se vine fascinující tyrkysová voda řeky Soca, která se prodírá vápencovými soutěskami a na každém kroku nabízí úchvatné výhledy. Nezapomeňte na pramen řeky.

Triglavský národní park:Triglavský národní park (UNESCO) je jediným slovinským národním parkem, který zahrnuje drsné hory, nedotčená jezera a svěží lesy a nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, pozorování divoké zvěře a poznávání přírody.

Náhorní plošina Vogel: Náhorní plošina Vogel se nachází nad Bohinjským jezerem a nabízí panoramatický výhled na Julské Alpy a Triglavský národní park. V zimě se mění v ráj pro lyžaře a snowboardisty. Na místo se dostanete autem přes Bled.

Julské Alpy: Panoramatu dominují vysoké vrcholy, včetně nejvyššího vrcholu Slovinska Triglavu, který nabízí náročné výstupy, úchvatné výhledy a příležitosti pro horolezectví a skalní lezení. A Škrlatica, druhý nejvyšší vrchol Slovinska. Nezapomeňte na jezera v okolí. A náš oblíbený Mangart.

Soca Valley: V malebném údolí Soca Valley se nacházejí půvabné vesničky, kopce a meandrující řeky, které poskytují idylické prostředí pro venkovní aktivity, jako je cyklistika, rybaření a piknik.

Koritnická soutěska: V této úchvatné soutěsce, kterou vyhloubila řeka Koritnica, se tyčí vysoké skály, bujná vegetace a křišťálově čistá voda, což vytváří klidnou a okouzlující atmosféru.

Kranjska Gora:Kranjska Gora je oblíbenou destinací pro milovníky outdoorových aktivit: celoročně nabízí turistické stezky, trasy pro horská kola a nádherné alpské scenérie s malou pomocí jezera Jasna.

Přírodní rezervace Zelenci: V přírodní rezervaci Zelenci, která se nachází nedaleko Kranjské Gory, se nachází klidné smaragdově zelené jezero obklopené bujnými mokřady. Slouží jako útočiště pro pozorovatele ptáků a milovníky přírody.

Údolí Planica:Údolí Planica, které je proslulé závody ve skocích na lyžích, se může pochlubit malebnými turistickými stezkami, svěžími loukami a majestátními výhledy na okolní hory.

Rokle Vintgar:Vintgarská soutěska se nachází kousek od Bledu a nabízí nádherný výhled na vodopády, peřeje a skalní útvary na dřevěné promenádě, která se vine podél řeky Radovny.

Less than 50 kilometres apart

Vše je blízko

Umístění horské chaty Erjavčeva

Vzdálenost méně než 50 kilometrů

Ruská kaple:Ruská kaple, která byla postavena jako památník ruským válečným zajatcům, kteří zahynuli během první světové války, je svědectvím bouřlivé historie regionu a trvalého ducha přátelství.

Pevnost Kluže:Pevnost Kluže, jejíž historie sahá až do 15. století, hrála klíčovou roli při obraně regionu před nájezdy a nyní slouží jako muzeum, které představuje bohatou vojenskou historii.

Staré město Bovec: Půvabné uličky starého města Bovec jsou lemovány historickými budovami, kostely a náměstími a nabízejí pohled do středověké minulosti města. Nechceme zapomenout na obří vodopád. Jen jeden z mnoha.

Predel Pass:Tento historický horský průsmyk s pevností se prochází již po staletí a slouží jako důležitá obchodní cesta mezi Slovinskem a Itálií. Jezero Predil je vzdálené jen kousek.

Bledský hrad:Bledský hrad se nachází na skále nad Bledským jezerem a je jedním z nejstarších slovinských hradů s panoramatickým výhledem na jezero a okolní hory.

.

Necelých 50 kilometrů od klidného Vršičského průsmyku.

Vodopád Virje:Vodopád Virje se nachází v klidném lesním prostředí, kde kaskádovitě padá přes mechem porostlé skály a vytváří klidnou oázu pro relaxaci a rozjímání.

Vodopád Savica:Vodopád Savica, který se nachází nedaleko Bohinjského jezera, je jedním z nejznámějších slovinských vodopádů, který padá do malebné soutěsky obklopené bujnou vegetací.

Bohinjské jezero: Bohinjské jezero, obklopené vysokými vrcholy a hustými lesy, je největším stálým jezerem ve Slovinsku. Nabízí možnosti koupání, jízdy na kajaku a paddleboardu.

Vodopád Peričnik:Tento majestátní vodopád padá z výšky více než 50 metrů a nabízí fascinující podívanou, jak kaskádovitě padá po skalnatých útesech Julských Alp.

Soca Emerald Road: Tato malebná cesta vede podél klikatící se řeky Soca a nabízí úchvatné výhledy na smaragdově zelené vody, rozeklané útesy a bujné lesy.

Biosférická rezervace Julské Alpy:Biosférická rezervace Julské Alpy, vyhlášená organizací UNESCO, je domovem rozmanitých ekosystémů, vzácných druhů rostlin a bohaté fauny, včetně medvědů hnědých, kamzíků a orlů skalních.

Vodopád Kozjak:Vodopád Kozjak je skrytý klenot, ke kterému se dostanete krátkou túrou mechem porostlými lesy a skalnatými útesy.

Sedlo Mangart: Sedlo Mangart je známé svými dramatickými scenériemi a panoramatickými výhledy a nabízí úchvatný výhled na Julské Alpy včetně vrcholů Itálie a Rakouska. Budete řídit pravda Log pod Mangartom se tam dostat.

Jezero Jasna:Jasna je klidné alpské jezero uprostřed malebné krajiny Kranjské Gory, obklopené lesy a horami, ideální pro procházky a pikniky.

Napoleonův most: Napoleonův most, který byl postaven během napoleonských válek, se klene přes řeku Soča nedaleko Kobaridu a nabízí malebné prostředí pro fotografování a poznávání.

YouTube player
Průsmyk Vršič v zimě

Perfektní poloha. Ideální pro odpočinek i aktivní dovolenou.

Outdoorová dobrodružství ve vzdálenosti menší než 50 kilometrů

Pěší turistika a treking: Prozkoumejte nesčetné stezky protínající Julské Alpy, které nabízejí příležitosti k objevování skrytých údolí, alpských luk a panoramatických výhledů.

Jízda na horském kole: Na horských kolech se můžete vydat na trasy vedoucí lesy, břehy řek a přes horské průsmyky.

Horolezectví: Vyzkoušejte si své dovednosti na náročných skalních stěnách a vápencových útesech, které se nacházejí v Julských Alpách a nabízejí cesty vhodné pro lezce všech úrovní.

Trasy Via Ferrata: Vydejte se na vzrušující trasy via ferrata, které překonávají exponované hřebeny, zdolávají kolmé skály a poskytují výhled na okolní hory a údolí z ptačí perspektivy.

Paragliding a závěsné létání: Vyzkoušejte si vzrušující svobodu letu uprostřed dechberoucí krajiny a vzlétněte nad Julské Alpy a údolí Soca na tandemovém paraglidingu nebo závěsném létání.

Canyoning: V rámci adrenalinového dobrodružství canyoningu sestupujte do skrytých soutěsek a říčních kaňonů, proplouvejte vodopády, tůněmi a přírodními skluzavkami.

Rafting na divoké vodě: Vydejte se na rafting na řece Soca a zažijte vzrušující plavbu po křišťálově čisté vodě a dechberoucí scenérii.

Jízda na kajaku a kánoi: Pádlujte po nedotčených vodách řeky Soča nebo Bohinjského jezera, objevujte odlehlé zátoky, skryté pláže a nádherné výhledy na pobřeží.

Pozorování volně žijících zvířat: Prozkoumejte rozmanité ekosystémy Triglavského národního parku a Julských Alp a hledejte původní divoká zvířata, jako jsou kamzíci, kozorožci, jeleni a různé druhy ptáků.

Less than 50 kilometres apart

Závěr

V okruhu 50 kilometrů od horského průsmyku Vršič se nachází poklad nice přírodních krás, historického významu a outdoorových dobrodružství, které čekají na objevení. Ať už vás uchvátí vysoké vrcholy, okouzlí kaskádovité vodopády nebo zaujmou staleté památky, region Vršič nabízí něco pro každého cestovatele, který hledá spojení s přírodou, historií a dobrodružstvím v srdci Julských Alp.

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend