Žijte a cestujte jako místní

Live and travel like a local

Žijte a cestujte jako místní

Žijte a cestujte jako místní

Žijte a cestujte jako místní

Pokud vám můžeme dát nějakou radu, pak je to tato:
Udělejte si o den delší výlet a strávte dvě nebo tři noci v tradiční horské chatě a žijte a cestujte jako místní. V okolí je tolik míst, že je můžete navštívit všechny. Až se sem vydáte, sdělíme vám konkrétní místa, která můžete navštívit. Jsou vyhrazeny pro místní obyvatele, pokud je to možné, v závislosti na tom. ročním období vaší návštěvy.

Žijte a cestujte jako místní – Objevte přírodu

Představte si, že pobýváte na místě, které je tak okouzlující, že přesahuje pouhou vizuální stránku a zahalí vás do panoramatu, které šeptá dávné příběhy země. To není nadsázka, ale upřímné svědectví o nádheře, která Erjavčevu chatu obklopuje. Toto útočiště, které se nachází téměř na vrcholu průsmyku Vršič, na křehké hranici mezi civilizací a nezkrotnou přírodou, je více než jen obydlím – je to brána do nedotčené krásy Slovinska, která se nachází v náručí Triglavského národního parku.

Naše cesta k tomuto idylického místa nevedla náhoda, ale hluboké přesvědčení, že tato lokalita představuje přírodní opus magnum. Rozhodnutí, že se Erjavčeva stala naším celoročním útočištěm od svého založení v roce 1901, nebylo pouhým štěstím, ale osudem.

YouTube player

Žijte a cestujte jako místní – rezervujte si pobyt v horské chatě

Přírodní krajiny v okolí:

Erjavčeva chata se nachází na strategickém místě mezi zatáčkami 22 a 23 průsmyku Vršič a nabízí výhled, který je přímo mýtický. Necelých 10 km od hotelu se nachází malebné městečko Kranjska Gora, které nabízí pohled na živou slovinskou kulturu a pohostinnost. Na opačné straně se průsmyk rozprostírá do říše přírodní nádhery, která je důkazem toho, proč je tato oblast vyhlášenou součástí Triglavského národního parku.

Důvody k návštěvě jsou stejně rozmanité jako krajina, která vás přivítá. Každé roční období odhaluje jinou tvář tohoto přírodního skvostu, od jarní svěží zeleně po zimní nadpozemskou sněhovou krajinu. Je to útočiště pro dobrodruhy a milovníky přírody, které nabízí mnoho aktivit, jako je pěší turistika, jízda na horském kole a lyžování na dobře značených stezkách, které vyhovují všem úrovním dovedností.

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer
Erjavčeva's mountain hut @ Vršič pass

Rezervujte si pobyt v horské chatě Erjavčeva a žijte a cestujte jako místní obyvatelé

Ať už je to jakkoli, je to vaše záminka k cestování; teď a tady můžete žít a cestovat jako místní jen na pár dní. Jste-li milovníci přírody, kteří vyhledávají línou dovolenou, nebo těžcí profesionální horolezci, chcete dosáhnout každého horského vrcholu v oblasti. Pokud strávíte příjemnou dovolenou jen popíjením místního piva a vína, podniknete některou z nejkratších pěších túr a pořídíte neodpustitelné fotky na Instagram, sjedete si rafting na smaragdově zelené řece, nebo chcete víc. Neprojíždějte jen tak, udělejte si čas a zůstaňte jen o den nebo dva déle. To bude mít obrovský dopad na vaši dovolenou. Snažte se žít a cestovat jako místní obyvatelé ; to je nejlepší rada, kterou vám můžeme dát.

Máte jedinečnou příležitost vidět, jak se Škrlatica, druhá nejvyšší hora Slovinska, zbarvuje do fialové barvy západu slunce z terasy horské chaty Erjavčeva, kde jen tak v klidu sedíte se sklenkou vybraného jedu v ruce.
Pokud máte dost odvahy, můžeme vám také dát místní jed, který se pokusí probudit všechny vaše smysly. O tom všem vám povíme později.

Ať už je večer nebo ráno, nemůžete si nechat ujít barvy východu nebo západu slunce. Musíte je zažít. V horách jsou jiné. Může vás také přitahovat setkávání s cizími lidmi, sdílení příběhů nebo jen naslouchání a přátelství. Stejně jako místní obyvatelé.

Live and travel like a local. Stay and take the time.

Žijte a cestujte jako místní – zůstaňte a nespěchejte

Zůstaňte a váš čas, jste vlastnili

Budete Pokud si pobyt nezpestříte, o hodně přijdete. v tradiční horské chatě Erjavčeva koča. Můžete si vybrat jeden z jedenácti soukromých pokojů nebo lůžko ve společném pokoji, jak to místní obyvatelé dělají v této horské chatě již od roku 1901. Není nic krásnějšího než se probudit na horách, posnídat na terase s nádherným výhledem a být tak blízko dalšímu dobrodružství. Je to skutečně zážitek, který změní život.

Co doporučujeme dělat a vidět jako místní?

V okolí chaty je více než 22 různých túr, 56 výletů, 18 na Vršič, všechny dohromady v délce necelých pár kilometrů, a téměř všechny v Triglavském národním parku(UNESCO). Proto si myslíme, že se nacházíme na ideálním místě. Více informací o nich najdete v sekci Výlety a novinky.

YouTube player
Live and travel like a local  - You own it

Nespěchejte a žijte a cestujte jako místní obyvatelé

Abyste skutečně docenili nesčetné divy, které Erjavčevu chatuobklopují, musíte se ponořit do klidu a krásy této horské chaty. jedinečné lokality. Je to místo, kde se čas zpomaluje a člověk si může vychutnat každý okamžik uprostřed majestátní přírody. Ať už hledáte dobrodružství, útěchu nebo spojení s přírodou, tento kout Slovinska nabízí jedinečné zážitky, které vám zůstanou v srdci ještě dlouho po odjezdu. Vydejte se s námi do tohoto ráje, kde je každý den svědectvím o neutuchajícím půvabu přírody, a zjistěte, proč horská chata Erjavčeva není jen místem k ubytování, ale i cílem, který je třeba ctít, a jedinečnou příležitostí žít a cestovat jako místní.

Live and travel like a local

Ubytování v horské chatě

Výlety a túry na mapě

Výlety a túry na mapě

Slovenia (cz) Placeholder
Slovenia (cz)

Vaše další destinace ve Slovinsku?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Horská chata Erjavčeva je otevřena celoročně. Rezervujte si pobyt a strávit nějaký čas v přírodním ráji Triglavského národního parku (UNESCO) nedaleko Kranjské Gory v horském průsmyku Vršič v srdci Triglavského národního parku.

Rezervujte si pobyt
Send this to a friend